Psycholog

P. Agnieszka Gawrońska, psycholog, przyjmuje od środy do piątku godz. 9:00 - 14:00

W ramach opieki psychologicznej na terenie przedszkola psycholog prowadzi obserwacje dzieci w grupach, celem rozpoznawania (w miarę potrzeb) przyczyn niepożądanych zachowań, trudności wychowawczych czy adaptacyjnych. Przeprowadzona jest również diagnoza możliwości dziecka, wstępna diagnoza gotowości do podjęcia obowiązku szkolnego. Prowadzone są również działania wspierające rodziców i wychowawców w postaci konsultacji, wymiany doświadczeń, dostarczania informacji o przyczynach i konsekwencjach różnych zachowań dziecka, sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i metodach wspierania dziecka w rozwoju emocjonalnym, społecznym i poznawczym. Psycholog prowadzi również zajęcia indywidualne z dziećmi wymagającymi systematycznego wspierania rozwoju.