Język niemiecki

Zajęcia z języka niemieckiego w naszym przedszkolu to nauka na wesoło połączona z działalnością plastyczną, ruchową lub  muzyczną. Dzieci zapoznają się z melodyką nowego języka, biorą udział w różnych grach i zabawach edukacyjnych. W tym wieku chętnie naśladują i powtarzają. Kontakt z nowym językiem, w momencie kiedy kształtowany jest aparat mowy u dzieci, ma dobry wpływ na ich dalsze sukcesy w nauce języków obcych. Podczas zajęć dzieci poznają wybrane słówka, nazwy czynności, proste zwroty oraz rymowanki, ale ich celem jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci językiem i kulturą naszych zachodnich sąsiadów oraz rozbudowanie ich ciekawości poznawczej.