Rytmika

Głównym celem tych zajęć prowadzonych przez wybitną rytmiczkę, p. Elżbietę Drużbińską, jest umuzykalnianie dzieci i rozwijanie ich zdolności muzycznych poprzez naturalny kontakt z muzyką w zabawie. Zajęcia te pozwalają na rozwój aktywności twórczej dziecka w zakresie działania inspirowanego muzyką, rozwijają wrażliwość słuchową i kształtują umiejętność właściwego odbioru muzyki. Zabawy z muzyką uczą dzieci prawidłowych reakcji na bodźce dźwiękowe (pauza, sygnał muzyczny, zmiany tempa, wysokość dźwięków, itp.), kształtują poczucie rytmu i orientację przestrzenną.

Metoda Emila Jaques - Dalcroze'a, którą prowadzone sa zajęcia, zakłada angażowanie wszystkich możliwych zmysłów jednocześnie. W trakcie zajęć przeprowadza się ćwiczenia rozwijające inteligencję, potencjał twórczy, samodzielność myślenia, podzielność uwagi, szybkość reakcji, umiejętność współpracy w grupie. Rozwija nie tylko słuch ale także motorykę dużą i małą. Wpływa kształtująco na sferę emocjonalną. Odgrywa również bardzo ważną rolę w kształtowaniu koordynacji ruchowej, koncentracji uwagi i wyobraźni. A wszystko to dokonuje sie  pod osłonką wspaniałej zabawy.